Бухорода “Миллий қўшиқлар ва мақом” концерт дастури ўтказилди – Фото
Республика Маънавият ва маърифат маркази, “Маърифат” тарғиботчилар жамияти, Бухоро вилояти ҳокимлиги ҳамкорлигида "Учинчи Ренессанс – маърифатли жамият сари!" мавзусида Республика илмий-амалий анжумани доирасида Бухоро шаҳридаги Шаҳристон майдонида “Миллий қўшиқлар ва мақом” концерт дастури ўтказилди.
“Миллий қўшиқлар ва мақом” концерт дастури давомида Ўзбекистон халқ ҳофизи Абдунаби Иброҳимов, Ўзбекистон халқ артисти Замира Суюнова, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артист Аҳмаджон Дадаев, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артист Гулбаҳор Эрқулова, профессор Салоҳиддин Азизбоев, Юнус Ражабий сулоласи вакили, устазода санъаткор Азиз Ражабий, хонанда Рустам Мирминов, "Шуҳрат» медали соҳибаси Нафиса Пармонова, “Шуҳрат” медали ҳамда “Ниҳол” мукофоти соҳибаси Адолат Исмоилова, Бухоронинг намунали ансамбли хонандалари мақом санъат вакиллари томонидан ўзбек миллий мақом санъати намуналари томошабинлар эътиборига ҳавола қилинди.
Oyina.uz фотомухбири жараёндан фоторепортаж тайёрлади.