Ҳаракатлар стратегияси бугунги глобаллашув шароитда Ўзбекистон учун сиёсий, ҳуқуқий, иқтисодий, ижтимоий ислоҳотларнинг энг муҳим беш устувор йўналишини амалга оширишнинг яқин истиқболга мўлжалланган муҳим миллий стратегик ҳужжатидир.
«Тараққиёт стратегияси» маркази томонидан Ҳаракатлар стратегияси, шунингдек, мазкур ҳужжат асосида қабул қилиниб келинган ҳар йилги Давлат дастурларининг қандай амалга оширилаётгани ва ижроси қай тарзда таъминланаётгани ҳақида бир қатор инфографик рисолалар ва бошқа тарғибот материаллари тайёрланиб, миллий ва халқаро жамоатчиликка тўплам ҳолида тақдим этди.
"Юксак марраларга эришишда тўрт йиллик натижалар" номли мазкур тўпламда ҳам Ҳаракатлар стратегияси доирасида 4 йил давомида амалга оширилган чора-тадбирлар натижасида кузатилган муҳим ижтимоий-сиёсий ва ижтимоий-иқтисодий ўзгаришларни рақамлардаги қиёсий таҳлили ёритиб берилган.